Бахмут стає комфортнішим для жителів громади


1442
коментарі відсутні

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади

Бахмут – не тільки одне з найстаріших міст Донецької області. Це адміністративний центр Бахмутської міської ОТГ, районний центр оновленого Бахмутського району і просто комфортне та красиве місто. Розповідаємо, чому саме.

 

На гемодіаліз до бахмутської лікарні

 

Відділення гемодіалізу на 8 місць відкрили в Бахмуті в серпні поточного року. Раніше жителі громади та Бахмутського району мали їздити на життєво важливу процедуру до Краматорська.

Тепер можуть економити час та гроші на дорогу. Відділення працює у дві зміни, тут можуть лікуватись 16 пацієнтів. При збільшенні потужностей відділення в Бахмуті зможе приймати до 35 пацієнтів.

«Процедура гемодіалізу безкоштовна, лікарня має договір з національною службою здоров’я», – розповідає начальниця управління охорони здоров’я Олена Миронова.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №1

 

Під розміщення нового відділення відремонтували колишню водолікарню, що не працювала. Відділення гемодіалізу – обласного рівня, відноситься до Краматорського відділення. Ремонт робили також за гроші обласного бюджету. Направлення на процедуру саме в Бахмут пацієнти також мають брати в  Краматорську. Лікарі йдуть назустріч, ураховуючи місце проживання людини.

38-річний Олександр – з села Яковлівка Бахмутського району. На лікуванні вже півтори року. Раніше доводилось їздити до Краматорська, витрачаючи в на дорогу в один бік 1 годину 20 хвилин та 300 гривень. Тепер добирається за 40 хвилин, за грішми також стало значно дешевше.

Тут працює два лікарі – один з Краматорська, другий – місцевий, з лікарні інтенсивного лікування. Загалом у відділенні дев’ять працівників. Є запаси води, щоб у разі відсутності централізованого водопостачання не припиняти процедуру.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №2

 

Тролейбус до селища Опитне

 

До кінця жовтня в селище Опитне має поїхати тролейбус на автономному ходу. Три нових тролейбуси вже прибули до Бахмута, їх купили в лізинг коштом обласного бюджету.

Нові машини будуть їздити не тільки в Опитне, для підзарядки тролейбуси курсуватимуть міськими маршрутами. Про це повідомив директор КП «Бахмутелектротранс» Володимир Капарунін.

Вартість одного тролейбуса склала 8,7 млн грн, загальна сума інвестицій на оновлення тролейбусного парку – 22 млн грн з обласного бюджету та 6 млн грн – з місцевого.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №3

 

Разом зі спонсорами місто завершує обладнання зупинок на маршруті до селища Опитне. Один тролейбус на годину – такий буде інтервал руху до селища. Вартість проїзду – 5 грн. Це дешевше, аніж у приватних автобусах, де квиток коштує 8 грн.

Загалом у тролейбусному депо 27 тролейбусів, 17 з яких щоденно виходять на лінію.

«Своїми силами підприємство проводить капремонт техніки, це значно дешевше, аніж віддавати підряднику. Тим більше, що капремонту потребують більш ніж половина усіх тролейбусів. На жаль, у нас не вистачає водіїв, їх має бути 43, а зараз лише 38», – зазначив директор Бахмутелектротрансу.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №4

Володимир Капарунін розповідає про капремонт тролейбусів

 

Народний дім – прикраса Цветмету

 

Народний дім – своєрідна візитівка Бахмуту, поруч з яким знаходиться Алея троянд. Його збудували в 1957 році. Наразі завершується реконструкція будівлі та благоустрій території навколо будинку культури.

За словами начальниці управління культури Олени Падалки, у 2013 році провели капремонт покрівлі, а з минулого року триває реконструкція будівлі. Перша черга ремонтних робіт фінансувалась за рахунок субвенції з обласного бюджету – 6 млн грн, та 1 млн грн – з місцевого бюджету. У поточному році роботи продовжили, 5 млн грн  вклали з місцевого бюджету.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №5

 

Залишається зробити внутрішні роботи, а зовні Народний дім уже оновили. Навколо нього спланували зону відпочинку з вежами, лавочками та квітниками. Це місце стало прикрасою для віддаленого мікрорайону Цветмет.

До речі, п’ять років тому бахмутська Алея троянд увійшла до Книги рекордів України за найбільшу кількість троянд, висаджених в одній локації.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №6

 

Мурали та сквер Дружби

 

На в’їзді в Бахмут зі сторони Костянтинівки багатоповерхівки прикрасили мурали. Місце їх розташування обирали разом з жителями, розповідає начальниця управління з питань внутрішньої політики Світлана Кудрявих. Зупинились саме на будинках по вулиці Чайковського.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №7

 

Разом з жителями громади визначали й філософію муралів. Більшість з тих, хто брав участь в опитуванні, казали, що зображення мають символізувати родинне щастя та добро.

Мурали стали єдиним цілим з сусіднім сквером Дружби. Цей сквер раніше значився тільки по документах, але потребував реконструкції. Її зробили швидкими темпами: відновили доріжки, привели до ладу клумби, встановили дитяче ігрове обладнання, лавки та смітники. Відтепер не тільки жителі цього мікрорайону можуть відпочивати в затишному сквері, але й в’їзд до Бахмуту став охайнішим.

 

Бахмут стає комфортнішим для жителів громади - Фото №8

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі