Авдіївка й досі без газу: «Донецькоблгаз» не приймає газопровід в експлуатацію


2600
1 коментар

Авдіївка й досі без газу: «Донецькоблгаз» не приймає газопровід в експлуатацію

Багатостраждальний газопровід «Очеретине – Авдіївка» так і не запрацював. Його пуск обіцяли до кінця осені. Потім – до початку нового року. Вже лютий, а 22 тисячі жителів Авдіївки та ще 5 тисяч мешканців сусідніх сіл все ще чекають подачі блакитного палива до своїх домівок.

Будівництво нового газопроводу завершилося в січні 2018 року, після чого були проведені випробування і підготовка житлових будинків до прийому газу. Однак далі цього справа не пішла. Як пояснив в ефірі одного з телеканалів глава Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, палиці в колеса вставляє ПАТ «Донецькоблгаз».

«Облгаз, кінцевим бенефіціаром якого, за неперевіреними даними, до сих пір є колишній український олігарх Сергій Курченко, не приймає об’єкт в експлуатацію. Вимагають то одні документи, то інші, а люди вже дев’ятий місяць залишаються без газу. Тому я направив листи до Служби безпеки і в Генпрокуратуру про притягнення до кримінальної відповідальності за нанесення шкоди національним інтересам України», – заявив Жебрівський.

В той же час на офіційному сайті «Донецькоблгазу» з’явилася заява про неможливість введення в експлуатацію газогону саме з причини відсутності документів.

«Пунктом 4.6. Правил безпеки систем газопостачання чітко визначений порядок введення в експлуатацію новозбудованих газопроводів та перелік документів, наявність яких є безумовною вимогою для здійснення підключення новозбудованого газопроводу до існуючої розподільної газової мережі, продувки, пуску газу та проведення комплексного випробування (пусконалагоджувальних робіт). Такими документами зокрема є: зареєстрована декларація або виданий сертифікат, акт приймання газообладнання для проведення комплексного випробування (пусконалагоджувальних робіт), виконавча документація.

Жодного із зазначених документів нам надано не було. Цей факт позбавляє наше підприємство можливості підписати відповідні договори та розпочати роботи, які б надали можливість мешканцям м. Авдіївки і семи прилеглих сіл Ясинуватського району користуватися блакитним паливом та обігрівати свої домівки.

Більш того, значна ділянка газопроводу є досі не заритою, а 36 зауважень до ГРПб (наявність та не усунення яких створює загрозу для життя та здоров’я як працівників Донецькоблгазу так і місцевих мешканців) не були усунені Генпідрядником та Замовником будівництва», – говориться в заяві.

Поки дві сторони сваряться та шукають винних, жителі Авдіївки та сусідніх сіл не знають, що їм робити – чи сподіватись на скоре повернення газопостачання, чи знов запасатись дровами. Адже на дворі ще лютий…


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » До Авдіївки нарешті повертається газ, абонентам потрібно підготуватись до відновлення послуги
1 рік тому

[…] Однак далі справа не пішла. “Донецькоблгаз” не вводив об’єкт в експлуатацію з причини виявлених […]