Артефакти віком 6 тисяч років – Донецький краєзнавчий музей відкриває першу велику виставку


872
коментарі відсутні

Артефакти віком 6 тисяч років – Донецький краєзнавчий музей відкриває першу велику виставку

Близько сотні добре збережених археологічних експонатів будуть представлені в експозиції “Людина в просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи”. Відкриття виставки відбудеться 17 жовтня, о 16:00, за адресою – м. Краматорськ, вул. Академічна, 84. Про нові підходи в організації заходу повідомили під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Це перша велика виставка в Донецькому обласному краєзнавчому музеї після того, як він був перереєстрований у Краматорську. Наша установа переїхала з тимчасово окупованій території, залишивши там всі експонати. За останні два роки наукові співробітники музею зібрали достатньо археологічних артефактів, які склали повноцінну експозицію”, – розповіла в.о. генерального директора музею Катерина Філонова.

За інформацією куратора виставки Дмитра Білька, деякі предмети за віком старші за піраміду Джосера – артефакти охоплюють період від пізнього палеоліту до пізньої бронзи. Це посуд, прикраси, знаряддя праці, ритуальні предмети, які розповідають про життя людей, котрі мешкали на території Донецької області в ті часи. На виставці представлено ямну, катакомбну та срубну культури.

Декілька предметів пов’язані з металургічним комплексом, який знаходився в Бахмутському районі. Стародавні металурги добували мідь та виробляли різноманітні бронзові речі.

Організатори виставки обіцяють новий креативний підхід для висвітлення подібної тематики та нетрадиційне представлення експонатів. Головним партнером при підготовці виставки виступила компанія AMUZEUM. “Ми розробили дизайн та схему розміщення предметів, зробили обладнання стендів. Варто зазначити, що в Україні ще не робилося нічого подібного. Крім того, розміщення експозиції дозволить поповнювати її новими предметами та проводити інші заходи у просторі музею”, – зазначив засновник компанії Андрій Качуро.

До кінця року вхід на виставку безкоштовний, але починаючи з листопаду потрібно буде сплачувати за супроводження групи екскурсоводом згідно діючого тарифу.

Графік роботи музею

Вівторок-четвер: 10:00-19:00

П’ятниця: 10:00-17:45

Субота: 11:00-17:00

Вихідний: неділя, понеділок.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі