Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва

4138
1 коментар

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва

Для творчої молоді в Краматорську працює арт-коворкінг. Сюди можна прийти до майстерні, навчитись шити та самостійно пошити собі цікаві речі, зробити авторський принт на футболці або наліпки власного дизайну. Молодь вчиться заробляти завдяки власним творчим здібностям – коворкінг розвиває молодіжне підприємництво.

 

Для втілення бізнес-ідей

 

«Ідея виникла давно, вона ніби «вітала в повітрі». Два роки тому ми робили проєкт, спрямований на розвиток підприємницьких навичок у підлітків та молоді. Класно, коли навчання можна втілити в роботу. Важливий перехід від ідеї до втілення, до практичних дій. Так цього літа з’явився арт-коворкінг, який допомагає не тільки мріяти, але й робити», – зазначає  керівниця арт- коворкінгу Альона Кучерук.

За її словами, зазвичай вдома не вистачає обладнання, щоб починати реалізацію своєї ідеї. Треба вкластися, а чи буде приносити дохід? Це зупиняє. По-друге, не вистачає консультанта, який підкаже, як правильно робити, який матеріал взяти, який порядок дій.

І консультант, і необхідне обладнання є в арт-коворкінгу. Від молоді достатньо мати ідею та бажання її реалізувати, а тут обов’язково допоможуть. Обладнати молодіжний простір вдалось у рамках проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №1

Альона Кучерук

 

Майстерня та типографія

 

У арт-коворкінгу два напрямки роботи – дизайн та шиття. У майстерні є швейні машинки, оверлок, відпарювач та інше обладнання. Можна кроїти та шити. Друге приміщення – «типографія» зі звичайним та текстильним принтерами, плотерами та ламінатором. Саме ці два напрямки обрали, бо організатори мали певні навички та бажання розвиватись.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №2

 

«Колись чоловік подарував мені машинку, бо я мріяла навчитись шити. Втім вирішила не сама опановувати нові навички, а разом із молоддю. Це дуже популярний напрямок. До нас приходять шити сумки, бананки, костюми на свята. Щодо другого  напрямку, то партнерка та подруга займалась типографією та дизайном. Тобто ці знання могла передавати. У попередньому проєкті на майстер-класі було якраз виготовлення принтів для футболок. Вирішили це продовжувати, але вже на практиці», – розповідає Альона.

Більше поки що не вдалось зробити, бо нема вільного приміщення. Хоча ідей багато – з деревиною, з розписом, 3D принтер, художні майстерні.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №3

 

Тетяна – швачка з 25-річним досвідом. У арт-коворкінгу вона працює консультантом з швацького обладнання.

«Приходять діти з запитами, я розповідаю, як шити та навчаю їх. Рівень дуже різний. Є такі, хто за машинку раніше ніколи не сідали. Починаємо з простого, шиють екоторби, потім ускладнюють. Шиють наплічники, одяг, панамки. За одне заняття можна пошити маску, доведеться декілька занять провести, аби дитина пошила наплічник. Кожен розраховує на свій вільний час та бажання щось пошити», – розповідає Тетяна.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №4

Тетяна вчить молодь швацькій майстерності

 

Молодь, яка небайдужа

 

Більша частина серед коворкерів – молодь віком від 15 до 18 років, іноді до 23-х. Це старшокласники та студенти. Є група дітей, яким по вісім років.

Художниця Ольга має багато цікавих ідей, втілити які їй допоможе арт-коворкінг. Почала ходити влітку, на футболці вишила свій малюнок, зробила скетчбук для замальовок, пошила наплічник та шиє маски для сну на подарунок.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №5

Художниця Ольга шиє маску для сну

 

Данилу 15 років. Він прийшов на відкриття арт-коворкінгу. Перше, що зробив – це стікерпак. А коли дізнався про швейну майстерню, то вирішив пошити собі для школи наплічник. Згодом «затягнуло», пошив бананку, шопери на подарунки, вдома вже самостійно пошив невелику чоловічу сумку.

«Коли наберусь досвіду, буду шити на продаж. Вживані речі в секонді можна купувати заради якісної тканини. Та дати друге життя, тим самим подбавши про екологію», – розповідає Данило.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №6

Данило захопився шиттям сумок

 

16-річна Аліса Борисова пише книгу. А ще створює колекцію одягу та аксесуарів, які будуть тематично пов’язані з цією книгою та її персонажами. Одяг буде стильним та комфортним, підійде для будь якого віку. Першими покупцями стануть друзі Аліси, вони вже зробили передзамовлення.

«Почну з футболок, шкарпеток, шоперів. Робитиму наліпки, постери, фігурки з глини. Щоб речі були якісними, замовлятиму футболки та сумки, на них наноситиму принти або малювати фарбами».

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №7

Аліса буде продавати власний дизайнерський одяг

 

Перші кроки підприємництва

 

Ті речі, які молодь виготовляє під час роботи в арт-коворкінгу, можна або забрати собі, або спробувати продати. Найчастіше купують торби з принтами. Користуються попитом тематичні сумки на подію чи акцію, з авторськими принтами, пенали чи блокноти. Рідше купують футболки.

Завдяки підтримці проєкту USAID молодь може безкоштовно користуватись  обладнанням. Інколи купують матеріали, або для шиття дають  вживані речі, з яких можна зробити гарні цікаві речі.

Засновники арт-коворкінга працюють над фінансовою сталою моделлю, аби в подальшому простір давав можливість молоді виготовляти власні речі та сам функціонував як підприємство. Тут продовжать майстер-класи, можливо, введуть абонемент на роботу в арт-коворкінгу. Уже збирають гроші через краудфандинг. Планують закупити додаткове обладнання, щоб водночас мали можливість працювати більше людей.

 

Арт-коворкінг у Краматорську – простір для творчості та підприємництва - Фото №8

Такі речі можна придбати в арт-коворкінгу

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тетяна
3 років тому

Я в захваті від цієї ідеї ! Точно знаю, що в Краматорську багато талановитої молоді. І, доречі, не тільки молоді.


Новини

Відео

Аналітика