Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність


3216
коментарі відсутні

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність

На Дніпропетровщині відбулись антитерористичні навчання. Спільні дії відробляли працівники нацполіції, ДСНС, воєнізованих формувань з Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей. В програмі навчань – кілька ситуацій, що можуть статися в колоніях: захоплення заручників, масові безпорядки. Учасники навчань звільняли заручників та штурмували об’єкт, захоплений злочинцями. Навчання проходили на базі дослідного експериментального підприємства ДКВС України, що в Кам’янському.

«Такі масові навчання на Дніпропетровщині – вперше. Учасники відпрацьовували завдання та тактичні дії. Різні підрозділи вчилися взаємодіяти в умовах групової непокори засуджених, звільняли заручників та ліквідовували масові безпорядки в установах виконання покарань. Це розвиває злагодженість, оперативність, почуття ліктя. Як-то кажуть, важко в навчанні – легко в бою», – зазначив заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.

Ці навчання – по слідах масових безпорядків, які відбулися в Черкаській колонії №62, Одеській – №51 та П’ятихатській – №122.

 

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність - Фото №1

 

«Бійці мають чітко знати, як діяти в екстремальних ситуаціях. Це підвищить бойову майстерність особового складу. Жодних обмежень у часі. Їхнє завдання – локалізувати осередки непокори, не допустити травмування і загибелі», – розказав  перший заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Дмитро Сало.

За легендою, засуджені захопили в заручники особовий склад установи та вимагали гроші. На іншій локації велика кількість засуджених влаштувала масове безладдя. Мета – дестабілізувати роботу установи.

 

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність - Фото №2

 

Противник на навчаннях умовний, однак усе максимально наближено до реальних обставин: вибухи, і палаючі покришки, і сльозогінний газ, і стрілянина, і коктейлі Молотова, і світлошумові гранати. Ця зброя, здебільшого, психологічна. Аби залякати противника.

«Враження та емоції переповнюють. Таке відчуття, що після навчань я схуднув кілограмів на десять. Це наче комп’ютерна гра, тільки в реальності. Погане освітлення, жахлива видимість, дихання ускладнене, крики, метушня, колег ледве чути. Словом, реальні бойові умови», – поділився враженнями оперативний працівник 21-ї Солонянської виправної колонії  Микола Бакуменко.

 

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність - Фото №3

 

Відпрацьовували тактичні дії на практиці: воєнізоване формування «ЦИКЛОН-СХІД», полк поліції особливого призначення, спецпідрозділ «КОРД» та групи швидкого реагування Дніпропетровської, Запорізької, Донецької областей.

«Усі спрацювали «на відмінно». Наші хлопці ще не стикалися з таким ярим супротивом», – акцентував заступник командира воєнізованого формування «ЦИКЛОН-СХІД» Олексій Чоря.

Загалом, у навчаннях взяли участь майже 350 осіб.

 

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність - Фото №4

 

Антитерористичні навчання: злагодженість та оперативність - Фото №5


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі