Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему

5151
1 коментар

Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему

 

стаття россійською мовою

 

Існує думка, що на Донеччині та Луганщині завжди було гострим питання про мову і зараз продовжує залишатися нагальною проблемою. Проросійськи налаштовані опоненти стверджують, що російська мова завжди утискалась, а російськомовні громадяни країни досі зазнають утисків. І навпаки, прихильники українізації вважають, що на території України мова країни-окупанта навіть зараз превалює в неприпустимих нормах.

Як правило, думка одиничних пересічних громадян відрізняється від політичної риторики, тому ми вирішили зробити невеликий зріз за допомогою активних користувачів соц. мережі. Анонімне опитування було запроваджене регіонально по Донецькій та Луганській областях, включаючи обидві сторони від лінії розмежування.

ГОЛОСИ розмовляли на двох мовах

Всього в анкетуванні добровільно взяли участь 190 осіб з підконтрольної та непідконтрольної території (49% й 51% відповідно). Ми попросили їх відповісти на декілька запитань із запропонованими нами варіантами відповідей або додати свій варіант.

Якою мовою зручніше спілкуватися

Велика частина респондентів вважає за краще розмовляти російською мовою – 53% або місцевим суржиком – 32%. Українську використовують тільки 9%. А решта однаково володіє обома мовами.

Чи існують труднощі при спілкуванні з україномовними

Відсутність проблем у порозумінні відзначили 94%. Близько 5% респондентів вказали, що навіть при деяких ускладненнях вони намагаються розуміти українську. І тільки один (!) з усіх анкетованих відповів, що він зазнає труднощів і не розуміє українську мову.

Мова викладання в навчальних закладах

Ми не таргетували опитування за віковими категоріями, але припускаємо, що більшість респондентів закінчили свою освіту до 2014 року. Освіту російською мовою отримали 77,4%, українською – лише 18,3%. Решта відзначили навчання двома мовами.

До якої групи віднести одну з відповідей, отриману від мешканця непідконтрольної території, ми не знаємо:

  • У нас не спрашивали, решали  оккупанты силой.

Конфлікти через спілкування зручною мовою

Незважаючи на те, що проблем в порозумінні немає у переважної більшості (див. вище), в конфліктні ситуації неодноразово (!) потрапляли 5% анкетованих. Одноразові конфлікти траплялися у 14,4% респондентів. Але решта у більшості ніколи не конфліктували зі своїм  оточенням через свою мову.

Ми вдячні всім ГОЛОСам, що взяли участь в цьому опитуванні! Завдяки вашим відповідям можна побачити дійсну картину, яка трохи відрізняється від її радикального або пропагандистського подання. Висновки – за вами!

Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему - Фото №1

Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему - Фото №2

Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему - Фото №3

 

Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему - Фото №4
Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему - Фото №5

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » Голоси
5 років тому

[…] Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему […]


Новини

Відео

Аналітика