Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику


1961
1 коментар

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику

Стаття російською мовою

 

В рамках проекту ми попросили ГОЛОСи позначити своє ставлення до введення безвізу й озвучити труднощі з отриманням біометричного паспорта, з якими респонденти стикалися особисто. Анонімне опитування було проведено регіонально – лише серед жителів Донецької і Луганської областей. Всього анкетування зібрало відповіді 160-ти ГОЛОСів, серед яких 59,2% – мешканці підконтрольної Україні території, 40,8% – мешканці непідконтрольної.

Лінія розмежування думок і можливостей

Незважаючи на те, що переважна більшість з опитаних фактично є громадянами України (тільки 6 респондентів зазначили наявність паспорта т.зв. «ДНР», 3 людини – паспорта РФ) ставлення до безвізового відвідування Європи з обох сторін різниться. Проблеми з перетином блокпостів, вплив антиєвропейською пропаганди формують байдуже ставлення до нових можливостей у жителів окупованих територій.

Відповіді на питання в цілому передбачувані і відображені в наведеній інфографіці. Але декілька моментів викликали у нас інтерес. Наприклад, запропонована нами відповідь про ставлення до прийняття безвіза «Негативно – люди більше будуть намагатися покинути територію» була обрана здебільше мешканцями підконтрольної території.

Близько 12% опитаних незалежно від місця проживання взагалі не мають закордонних паспортів і не вважають актуальним оформлення біометричного. Основна причина такого пасивного ставлення – фінансова неспроможність.

Відповідаючи на питання про головні перешкоди для подорожі до європейських країн, переважна більшість (77,6% з усіх опитаних) обрали відповідь «Брак коштів», що відображає рівень матеріального стану всього регіону.

Проте, третина опитаних вже має новий паспорт, а більше половини респондентів мають намір зайнятися його оформленням. Мотиви у всіх різні:

 • Возможность видеть детей.
 • Є можливість подорожувати.
 • Очень актуально, я выезжаю довольно часто.
 • По работе нужен.

Проблеми з оформленням

Основною проблемою в отриманні біометричного паспорта респонденти вважають невиправдано тривалі терміни і черги, які необхідно вистоювати по кілька годин при кожному відвідуванні міграційної служби. Ці труднощі поглиблюються для проживаючих на непідконтрольній території, яким додатково потрібен час на перетин блокпостів.

Коментарі респондентів до питання про труднощі, з якими вони зіткнулися:

 • Большая очередь при сдаче документов и на изготовление паспорта ушло времени больше, чем обещают.
 • Длительное изготовление паспорта – более 3 месяцев.
 • Затруднений не было! Время- два месяца ожиданий!!!
 • Блок посты, которое создала наша европейская держава.
 • Безумная очередь для получения талончика для подачи документов.Пришлось стоять всю ночь!!! На сайте зарегистрироваться невозможно, поскольку выдаются талончики только на текущий месяц, а очередь в отделе на два месяца вперёд.
 • Большие очереди, отказ принимать людей с неподконтрольных территорий.
 • Т.к. я переселенка у меня запросили массу документов, которых нет ни в каком перечне документов для получения биометрического паспорта. Без них у меня просто не принимают документы, хотя я предоставила более чем достаточный пакет.

Ми дякуємо всім, хто взяв участь у нашому опитуванні, і будемо докладати зусиль для того, щоб ваш ГОЛОС був почутий!

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №1

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №2

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №3

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №4

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №5

Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику - Фото №6


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » Голоси
1 рік тому

[…]  Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику […]