Альтернативний водогін може вирішити проблему водопостачання Торецька


6169
коментарі відсутні

Альтернативний водогін може вирішити проблему водопостачання Торецька

Вже тиждень мешканці прифронтового Торецька та навколишніх селищ залишаються без питного водопостачання. Починаючи з 4 січня, через низку поривів на водогоні, припинено водопостачання самого Торецька, сусіднього міста Залізне, а також селищ Північне, Південне та частково Щербинівки.

Процес усунення аварій ускладнюється тим, що водопостачання Торецька ще з довоєнних часів здійснюється зі сторони Горлівської фільтрувальної станції, що знаходиться на непідконтрольній території. Водогін діаметром 900 мм проходить через лінію зіткнення, а отже – через позиції українських військових та збройних формувань так званої «ДНР». На даній ділянці постійно трапляються обстріли та влучання снарядів у водогін.

«З цієї причини протягом 2020 року тут відбулося дев’ять великих аварій. Лише за останній квартал минулого року питне водопостачання Торецька та навколишніх селищ зупинялося на 320 годин. Усувати аварії на цій ділянці вкрай складно – кожного разу доводиться домовлятися про гарантії безпеки та забезпечення режиму тиші. Цього разу перемовини Спільного координаційного центру тривали п’ять днів – з 5 до 8 січня. Тільки після отримання домовленостей ремонтні бригади приступили до роботи», – розповів на брифінгу Сергій Гончаренко, директор Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації.

Наразі аварійні бригади комунального підприємства «Вода Донбасу» завершили ремонтні роботи та почали заповнювати системи водоводу під невеликим тиском, з метою недопущення нових поривів. Попередньо, повне відновлення схеми водопостачання з подальшою подачею води споживачам очікується вранці 13 січня, про це інформує прес-служба ДонОДА.

Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, в обладміністрації шукають шляхи альтернативного водозабезпечення Торецька та його околиць.

«Розробляється план прокладання нової траси від існуючих водогонів питної води, що розташовані на підконтрольній території. Також розглядаємо варіант будівництва модульної фільтрувальної станції для Торецька, якщо підживлювання буде технічною водою. Наразі створено комісію, яка прораховує всі варіанти альтернативного водопостачання прифронтового міста», – повідомив Сергій Гончаренко.

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі