Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків

5219
коментарі відсутні

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків

Майже звичайна картина у підлітковому середовищі: хтось когось б’є, а всі інші, замість того щоб зупинити конфлікт самим, або звернутись по допомогу, знімають все на телефони. Значною мірою це обумовлено недовірою до дорослих і, зокрема, до правоохоронців.

Щоб змінити ситуацію, громадська організація “Жінка майбутнього” запровадила проект “Взаємодія громади та поліції: перший крок до подолання насильства серед підлітків”. Презентація проекту та доповідь про перші результати відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

Керівник організації Наталія Копиця розповіла про те, як проходили тренінги у школах Краматорська та Слов’янська, під час яких діти відтворювали конфліктні ситуації й шукали шляхи їх розв’язання. “Деякі тренінги проходили у форматі Форум-театру, що давало можливість підліткам краще зрозуміти поняття агресор-жертва. Анкетування, яке ми потім проводили, показує, як змінюється думка дитини щодо цього питання”, – розповіла Наталія Копиця.

Також проводилося опитування школярів за різними питаннями, яке показало, у чому вони бачать причини булінгу, як часто відчувають агресію з боку однолітків або вчителів, якого роду насильство застосовується проти них. До речі, з’ясувалось, що зараз багато дітей страждають від так званого “кібер-булінгу” – образ у соцмережах або на просторах інтернету.

За словами психотерапевта ГО “Жінка майбутнього” Ганни Тартинських, у багатьох випадках відповідальними за дитячу жорстокість, або навпаки – жертовність, є дорослі – батьки та вчителі, які не стримують своєї агресії, передаючи емоції дітям. “На жаль, зараз у суспільстві багато негативу. На дітях це відбивається по-різному. Окрім наявних конфліктних ситуацій між підлітками, ми спостерігаємо, що іноді діти навіть незначний тиск сприймають як насильство, а інші – не вважають такими явні прояви агресії”, – зазначила Ганна Тартинських.

Поруч з громадськими організаціями та шкільними психологами над подоланням підліткового булінгу активно працюють співробітники патрульної поліції. У Краматорську та Слов’янську навіть введені посади – Шкільний офіцер поліції. Патрульні працюють у класах, спілкуються з учнями та надають алгоритм дій у конфліктних ситуаціях.

“Іноді діти більш охоче відкриваються людям у формі, ніж батькам або вчителям. Тому важливо нам усім координувати свої дії, щоб запобігати булінгу у школах. Адже коли дитина зазнає насильства та не відчуває підтримки, це може мати страшні наслідки”, – підкреслила Наталя Бокова, інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Краматорська і Слов’янська.

Вчителям, які були присутні на заході, роздали для розповсюдження буклети з порадами для дітей, в яких містяться номери телефонів:

  • національна “гаряча лінія”: 0-800-500-225, або 116-111 (для дзвінків з мобільного),
  • поліція: 102,
  • координаційний центр з надання правової допомоги: 0-800-213-103 – цілодобово і безкоштовно).    

 

 

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків - Фото №1

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків - Фото №2

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків - Фото №3

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків - Фото №4

Агресор-жертва-спостерігачі – як зупинити булінг серед підлітків - Фото №5

 

 

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика