Адмінресурс та зовнішня реклама без вихідних даних – типові порушення виборчої кампанії на Донеччині

2835
коментарі відсутні

Адмінресурс та зовнішня реклама без вихідних даних – типові порушення виборчої кампанії на Донеччині

Минув всього місяць зі старту президентських перегонів, а до поліції вже надійшло шість заяв про ймовірні порушення ведення агітації. Детальніше про це розповіли представники громадської організації “Точка доступу” – офіційного партнера Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області в рамках всеукраїнської кампанії спостереження за виборами. У прес-конференції також взяв участь співробітник Краматорського відділу поліції. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.

Найбільш кричущим порушенням є використання адміністративного ресурсу з метою агітації за певного кандидата. Спостерігачі ОПОРИ нагадали про публікацію на сайті Донецької облдержадміністрації, в якій йдеться про рішення Бахмутського міського голови Олексія Реви голосувати за Петра Порошенка під час виборів 31 березня 2019 року. Нещодавно був зафіксований ще один випадок адміністративного тиску у дружківському комунальному медзакладі.

“Ми отримали повідомлення від співробітника стоматологічної поліклініки у Дружківці про те, що керівництво залякує підлеглих звільненням, якщо вони не проголосують за потенційного кандидата Петра Порошенка. До того ж, від працівників медзакладу вимагають після голосування 31 березня надати фото бюлетеня з відповідною відміткою. Такі дії є неправомірними, тому ми радимо людям, які стикаються з подібними випадками, звертатись до поліції з відповідними заявами”, – повідомила Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.

Також спостерігачі звернули увагу на підвищення активності кандидатів та потенційних кандидатів у президенти. Один з прикладів пов’язаний з участю представника місцевої влади.

“Протягом січня відбулися візити у Донецьку область Олександра Вілкула, який, до речі, на той час ще не був зареєстрований як кандидат. Він зустрічався з громадянами в Авдіївці, Добропіллі, Слов’янську та Краматорську. Зустріч у Слов’янську потенційному кандидату допомагав організувати та був присутнім на ній один з керівників міськвиконкому – причому, у свій робочий час. Це є порушенням законодавства, оскільки закон забороняє органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування брати участь у передвиборчій агітації у робочий час”, – наголосив Ілля Перекрестов, аналітик ГО “Точка доступу”.

Інформуючи про поточні результати за перший місяць виборчої кампанії, спостерігачі розповіли про порушення щодо розміщення зовнішньої реклами. Їх припустилися одразу декілька кандидатів, про що були подані відповідні звернення до поліції.

“Ми подали 6 заяв про порушення виборчого законодавства щодо розміщення білбордів та банерів без вихідних даних зареєстрованих кандидатів – Андрія Садового, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Анатолія Гріценка, Юлії Тимошенко. Згідно з законом, усі друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, замовника, їх тираж тощо. Це важливо, бо саме за цими даними можна прослідкувати фінансування виборчої кампанії того чи іншого кандидата”, – зазначила Анастасія Прокопенко.

Як повідомив Денис Філіппов, начальник сектору превенції Краматорського відділу поліції, усі подані заяви зареєстровані у журналі обліку, по ним проводиться перевірка.

“Поки що ніхто не притягнутий до відповідальності, оскільки потребує часу встановлення замовника агітації, вилучення договорів та інші процесуальні дії”, – додав співробітник Нацполіції.

Тож, спостерігачі ОПОРИ звертаються до представників місцевого самоврядування з наполегливою рекомендацією не порушувати закон та відмежовувати свою роботу від агітації.

“Громадянам радимо фіксувати порушення та повідомляти про них, звертаючись або до поліції, або до громадських спостерігачів ОПОРИ. Водночас просимо правоохоронні органи не зволікати з розслідуванням звернень щодо порушень виборчого законодавства, щоб у активних громадян не було відчуття, що їх спостереження марні”, – підсумувала Світлана Агаджанян, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області.

Довгострокове спостереження, що проводять представники ОПОРИ, триває. За підсумками другого місяця передвиборчої кампанії буде проведена наступна прес-конференція.

Адмінресурс та зовнішня реклама без вихідних даних – типові порушення виборчої кампанії на Донеччині - Фото №1

Адмінресурс та зовнішня реклама без вихідних даних – типові порушення виборчої кампанії на Донеччині - Фото №2

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика