Абітурієнтам з непідконтрольних територій – як потрапити до українських вишів

3732
коментарі відсутні

Абітурієнтам з непідконтрольних територій – як потрапити до українських вишів

З початку лютого триває реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Школярі, що мешкають на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, а також територіях вздовж лінії розмежування та Криму, можуть зареєструватися на ЗНО з 5 лютого по 25 березня 2019 року. Також вони можуть зареєструватися з 03 до 20 травня 2019 року для участі в додатковій сесії, що проходитиме з 26 червня до 12 липня.

Про особливості вступної кампанії-2019 та спрощену процедуру для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних уряду територій, а також тих, хто мешкає на території зіткнення, йдеться на порталі “Доступна освіта”

Особливості відправки документів

Громадяни з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.

Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому випадку сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування.

Як і в минулі роки, цього року також є додаткова сесія спеціально для абітурієнтів з непідконтрольних територій. Це продиктовано тим, що дуже часто абітурієнтам на тимчасово непідконтрольних уряду територіях потрібно там закінчити навчання, і одночасно їх не відпускають на ЗНО на основну сесію.

Документи можна подавати в електронній формі, проте на безпосереднє складання ЗНО та на річне оцінювання за 11 клас потрібно буде обов’язково приїхати. Таким чином, потрібно зареєструватися, скласти ЗНО і отримати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Ця процедура дає право вступу до будь-якого навчального закладу України та світу.

За спрощеною процедурою не потрібно дистанційно навчатися в українській школі. З червня почнуть працювати освітні центри Донбас-Україна.  Абітурієнту необхідно приїхати та привезти свідоцтво про народження, заповнити освітню декларацію і здати два ДПА: з української мови та історії України, а також один профільний іспит. Далі діє конкурсна система.

Спрощена процедура вступу складається з 4-х кроків. Розроблено дорожню карту для абітурієнтів із непідконтрольних територій та територій лінії розмежування.

Якщо дитина навчалася дистанційно або на екстернаті в школі на контрольованих територіях, то вона проходить звичайну процедуру складання ЗНО. На екстернат можна прикріпитися протягом року, а на дистанційне навчання – до нового року. Список шкіл, які надають дистанційне навчання, знаходиться на сайті міністерства освіти або на сайті “Доступна освіта”.

Регіональні центри для реєстрації на ЗНО

Умови проведення всіх тестувань визначає Український центр оцінювання якості освіти. Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку на сайті, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.

Організація проведення ЗНО покладена на регіональні центри оцінювання якості оcвіти, що знаходяться у наступних містах: Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одеса, Херсон, Харків, Слов’янськ (для Донецької та Луганської областей). Варто зауважити, що абітурієнт може подати документи до будь-якого регіонального центру.

Предмети для складання ЗНО

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та однієї з іноземних мов за вибором: англійської, німецької, французької та іспанської.

Для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

Також у 2019 році прийматимуться сертифікати 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати сертифікати з англійської, французької, німецької або іспанської мов за 2018 або 2019 роки.

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом.

“Гаряча лінія” з питань освіти

Для жителів Донбасу та Криму постійно працює “гаряча лінія” Фонду “Відкрита політика” з питань освіти.

Це безкоштовні номери: 0-800-504-425, 0-800-504-522 (Краматорськ), 0-800-504-511 (Сєвєродонецьк).

Також працюють мобільні номери: +38 068 9512513, +38 050 5505411;
у Краматорську +38 066 113 93 75, +38 097 904 71 91;
у Сєвєродонецьку +38 099 345 20 76, +38 097 983 65 31.

Що особливо важливо для зв’язку з жителями непідконтрольних територій – номер +38 050 5505411 доступний у месенджерах Viber/Telegram/WhatsApp.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика