91 ВНЗ України прийматиме вступників з Криму та Донбасу за спрощеною процедурою


3617
коментарі відсутні

91 ВНЗ України прийматиме вступників з Криму та Донбасу за спрощеною процедурою

Порівняно з минулим роком, таких освітніх закладів в переліку побільшало на одинадцять. Серед установ, на базі яких функціонуватимуть освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», 77 знаходяться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки, а ще 14 – Міністерства охорони здоров’я, МВС та Міністерства культури.

Цього року освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» прийматимуть вступників на базі Маріупольської філії Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Донецького національного медичного університету, Донецького юридичного інституту МВС України. Із повним переліком закладів можна ознайомитися за посиланням.

Вступники з Криму беруть участь у конкурсі в межах квоти-2. А абітурієнти із зони проведення ООС проходять через загальний конкурс, склавши вступні іспити. Квота-2 (для абітурієнтів з Криму) визначає частку максимального обсягу бюджетних місць або загального обсягу бюджетних місць для вступників, що мешкають на тимчасово окупованій території України. Вона складає двадцять відсотків від максимального обсягу держзамовлення у закладі, але не менше одного місця.

Крім квоти-2, є квота-1, яка вказує на загальну кількість бюджетних місць, квота-3 – частина регіонального замовлення та квота-4, що передбачає бюджетні місця для тих, хто уклав угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості, або селищі, а також квота для іноземців.

Прізвища вступників, що мають підстави для зарахування за квотою-2 або вступають через освітні центри «Крим-Україна», «Донбас-Україна», мають бути  у всіх інформаційних системах.

Освітні центри працюватимуть з 09 червня до 29 вересня 2020 року. Їх перелік, адреси та контакти можна знайти на сайті МОН. Для вступу необхідно особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію. Тим, хто претендує на бюджетне місце, зробити це потрібно до 22 липня, контрактникам – до 29 вересня. У закладах медичного спрямування документи від тих, хто хоче вступити на бюджет, приймають до 22 липня.

На базі освітніх центрів проходитимуть два іспити ДПА: з української мови та історії України. Крім того, кожен заклад освіти може встановити один фаховий вступний іспит або творчий конкурс. Студенти-бюджетники з числа переселенців також мають право на соціальну стипендію, безкоштовні підручники тощо. Контрактники можуть отримати пільговий кредит на здобуття освіти.

 

Ріта Карпенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі